Reviews - Divergence (Veronica Roth)

25. dubna 2014 v 15:47 | Posted by: Smile Jane |  Reviews - Books
• Jelikož půjde film do našich kin za pár dní, rozhodla jsem se udělat reviews právě na tuto knihu... spíš číst nebo nečíst?

Divergence
Autor: Veronica Roth
Nakladatelství: CooBoo
Žánr: dystopie, sci-fi, literatura pro dívky
Cena: 220 - 299 kč
Anotace: Chicago, budoucnost. Obyvatelé města, které obklopuje jen močál a obepíná ostnatý drát, jsou rozděleni do pěti frakcí. Beatrice je čerstvých šestnáct a přišel čas vybrat, do které frakce chce patřit, které ctnosti se chce na celý život odevzdat. Překvapivé rozhodnutí jí do cesty přivede osudového kluka - úchvatného, ale taky trochu nesnesitelného. Beatrice zjišťuje, že ve společnosti, která se jeví tak dokonalá, vzrůstá napětí a hrozící nebezpečí lze zažehnat jen jedním způsobem, který ji ale možná zničí. (oficiální text distributora)

Názor: Hned, jak mi knížka dorazila, neváhala jsem a pustila jsem se do čtení. Protože jsem opravdu vášnivý čtenář, který louská knížky za den, tak jsem četla na příděl. Ale teď k příběhu... doslova a do písmene jsem hltala každou kapitolu. Od začátku Beatrice mi přirostla k srdci a hrozně jsem si jí oblíbila, taky mě nadchlo autorčin popis detailů, že toho není málo, ale zase ne moc, že bych se nudila a přeskakovala text. Hrozně se mi líbí originální nápad a to, frakce. Někteří lidí tvrdí, že je to podobné Hunger Games, ale to je blbost, možná tak, že se to odehrává v budoucnosti a hlavní hrdiny je kluk a holka! Veronica Roth ukázala, že i když je mladá, talent má a to vidíme na téhle knížce, podle které je film. Pokud zatím váháte, jestli si knihu přečíst, tak vám říkám, že ano, pokud rádi fantasy, dystopie a nějakou romantiku. V příběhů očekávejte tajemno, paniku, krev, lásku, pud sebezáchovy, nebezpečí,...
• Za mě by měla kniha plný počet hvězdiček.
Pokud jsem vás dosud nepřesvědčila si knihu přečíst, tak se podívejte na klady a zápory v heslech...
KladyZápory
Originální příběh i zpracování
Délka - (vyhovovalo by mi i více stránek)
Hlavní postavy (hned jsem si je zamilovala)

V jedné ze scén jsem se ztratila a moc jsem
nepochopila, ale pak mě to tak nějak došlo
o co v ní šlo...
Láska není okatá (je v pozadí, ale přes to tam hraje
velkou roli)
-Četli jste Divergenci nebo se chystáte?
Zdroj fotky a oficiální text - COOBOO
 


Komentáře

1 Sima Sima | E-mail | Web | 25. dubna 2014 v 15:57 | Reagovat

ja som knihy nečítala, ale film si pozriem hlavne vďaka Theovi

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama