Recenze: Jaime Reed - Kronika kambionů – Osudová přitažlivost

14. května 2014 v 19:26 | Posted by: Lexi |  Reviews - Books
Kronika_Kambionu_3D_open
Název: Kronika kambionů - Osudová přitažlivost
Originální název: The chambion chronicles: Living violet
Autor: Jaime Reed
Překlad: Matocha Čeněk
Žánr: Fantasy, sci-fi, horory, dystopie
Pořadí v edici: 1
Číslo vydání: 1
Nakladatelství: FRAGMENT
Počet stran: 272
Věková kategorie: Young Adults

Cena: 249,-
Koupit: kniha | e-kniha
Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství FRAGMENT.
Anotace:
Jsou záhadní, přitažliví a nebezpeční... Kambioni.

Sedmnáctiletá Samara pracuje v knihkupectví, aby si vydělala na své první auto. Spolu s ní tam pracuje Caleb, okouzlující a tajemný mladík, jehož uhrančivý pohled nenechá klidnou téměř žádnou ženu. Samara je ale jediná, která cítí, že za jeho neodolatelným úsměvem se skrývá nebezpečí.
Tajemství, které Caleba obklopuje, přivádí Samaru do světa kambionů, ve kterém je přitažlivost a atraktivita podmínkou pro přežití.
Když se kolem začnou dít děsivé věci a ohrožovat její blízké, musí Samara riskovat a učinit rozhodnutí, které možná změní její život. Navždy.O autorce:
Jaime Reed je autorkou paranormální série pro Young Adults s názvem Kronika Kambionů. Říká o sobě, že je na psaní závislá. Studovala umění na univerzitě Virginia Commonwalth. Poté, co se nedostala na uměleckou školu a strávila tři roky hledáním sebe sama v New Yorku, se vrátila do rodného města a znovu objevila svou dětskou "lásku": psaní. Jejím mottem je: Níkdy se nedívat zpět.
Děj v kostce:
Opsání děje knihy již slušně vystihla anotace a já bych nerada zabíhala ke spoilerům. Doplním snad jen, že kniha je plná nadpřirozena, dobrodružství, přátelství a lásky.

Mé hodnocení - OBSAHUJE SPOILERY:
Tato kniha je jednou s těch, kterou začnete číst a potom čtete a čtete. Nejsem si jistá, jestli je to skutečně kvalitou knihy, nebo tím, že někdo vymyslel něco nadpřirozeného a při tom se nejedná o ohrané upíry. Celkově je to pro fanoušky literatury prosycené nadpřorozenem něco jiného. Osobně bych knihu hodnotila jako "ale prosím tě, takové zamilované slaďárny s nějakými kambiony a podobnými nesmysly já přeci nemůžu číst". A při tom? Ha!

Není zrovna přesné knihu nazvat slaďárnou, protože do Twilight ságy to má pořád zatraceně daleko. Ovšem jelikož se kambioni živí energii ostatních lidí, něco málo pocitů tam je. Chválím ovšem autorku za skvělý nápad, kterým hlavní mužský hrdina Caleb ukazuje lásku Samaře, bez primitivních řečiček, ze kterých se čtenářům chce spát nebo zvracet.

Také bych do popředí ráda přenesla fakt, že i když se hlavní děj odehrává skutečně až na konci, kniha je zajímavá a dobře se čte. Místy tedy připomíná telenovelu, ale která podobná kniha ne?

Dále bych ráda pochválila za to, že pan překladatel neměnil originální jména. Za Hurikána v Hunger Games bych vážně vraždila.

Co mě do jisté míry zklamalo, byla smrt jedné z hlavních postav a zakončení, které mi připomnělo nezajímavý seriál, ve který se proměnil původní hit The Vampire Diaries. Halo, nemůžete povraždit všechny naše oblíbence a přeměnit všechno, co se dá. Nadpřirozeno je tajemné a to lidi láká, ale čeho je moc, toho je prostě příliš.

Nechci uvést naprostý konec knihy, ale prostě osoba, která zemřela umřít neměla. Ne a ne. Hlavní hrdinka měla zůstat člověkem. Všimli jste si, že takto končí skoro veškeré knihy na podobné téma? Ano, psala jsem, že kniha je originální (a skutečně je!), toto mě ovšem zklamalo.

Takže hádám, že knihu jsem dostatečně pochválila (a zanadávala si zároveň). I přes všechny věci, které mě zklamaly, věřím, že se již brzy dočkáme překladu další knihy, které dám určitě také ráda šanci. Doufám, že autorka není fanynkou Twilight nebo Upířích Deníků a nepotáhne jí to směrem, kterým se už vydali jiní autoři. Zatím je takový nápad neokoukaný a za to jsem vážně ráda.

Tedy pokud chcete poznat něco nového, nebojte se po knize sáhnout. Vřele doporučuji, na kambionech je rozhodně něco, co vás nenechá klidnými.

Za recenzní výtisk této knihy opět děkuji nakladatelství FRAGMENT.
FOLLOW LEXI | ASK | INSTAGRAM | TWITTER
 


Komentáře

1 Cassie • leightonmeester-all Cassie • leightonmeester-all | Web | 14. května 2014 v 19:45 | Reagovat

To vypadá dost dobře!:O:D Určitě se po této knížce podívám a přečtu si ji :)

2 Soreia | CREYATIVITE Soreia | CREYATIVITE | Web | 15. května 2014 v 13:51 | Reagovat

Asi si to kúpim... Znie to celkom zaujímavo a keď od toho nič nečakám, môžem byť milo prekvapená. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama