NICOL ~ Můj výlet do Paříže [Srpen]

24. srpna 2014 v 12:25 | Posted by: Nicol
Tak se Vám hlásím s prvním článkem od znovu otevření tohoto blogu, jako první jsem se rozhodla o napsání článku, jak jsem se měla v Paříži, kde jsem byla na dovolené.

Do Paříže jsem odlétala 8. srpna v 7 hodin a deset minut s českou společností ČSA. Celý let probíhal v pořádku a v 9 hodin jsem byla na letišti Charles de Gaulle, kde na mě čekala kamarádka, která už v Paříži byla a chodila tam do školy na kurz francouzského jazyka. Centrum Paříže a celkově náš hotel byl hodinu od letiště. Předměstí Paříže není opravdu nic hezkého, žijí tam lidé, kteří jsou muslimové a celkově nám bylo řečeno, že tomuto místu by se mělo vyhýbat kvůli častým konfliktům.

Když jsme přijely do centra, pořád jsem nechápala, že už jsem na místě, kam jsem se chtěla tolik podívat. Bylo tam rušno a bohužel také pršelo, takže nic moc, ale Paříž je jedním dechem úžasná. Všude jsou stromy, krásně dodávají Paříži romantický nádech. Všude jsou zaparkované skútry a lidé jsou ve spěchu. Všude je plno černochů, turistů. Sakra, poznat tam pravého Pařížana je snad nemožné. Nic proti černochům, pokud jsou slušní. A pokud se říká, že pařížské dívky udávají styl, tak doufám, že ty, co jsem viděla, nejsou pravé pařížanky. Nechci být zlá, ale opravdu některé outfity byly otřesné, ne jsem zlá. Sakra.

Ceny v Paříži? No mají to tam dražší, hlavně v restauracích. Například steak z masa 20 euro a to bez přílohy, drink 10 euro, salát 10 euro, čistá voda 3,90 euro. Ceny v obchodech, trochu dražší, ale tak to je tou jinou úrovní, ale to krásné ovoce v supermarketech, ano byla jsem se i podívat v supermarketu, vlastně jsem si tam kupovala laskominky, které u nás nejsou, třeba jiné příchutě Arizona tea, které tu zatím nemáme.

Památky, někde bylo neskutečně lidí, asi všichni tušíme, že u Eiffelovky, Notre-Dame, Vítězného oblouku, Louvre, ale někde bylo prázdno, až mě to mrzelo, protože ty památky jsou i tak úžasné. Třeba skoro nikdo nebyl u Sorboně, Pantheonu. Bylo také super, že jsme měly plno času a tak jsem mohla být celé odpoledne pod Eiffelovkou a koukat na ni s pocitem, jsem tady.

Mona Lisa v Louvre byla docela malinká až jsem se divila, jak malý obraz to je, působí tak velice. A ano, pořád kouká, ale to je všem jasné. Nejkrásnější byly Lucemburské zahrady, s kamarádkou jsme si říkaly, že by bylo tak krásné zavolat si a říct si: "Sejdeme se za 10 v zahradách." Udělaly bychom si piknik a koukaly na tu krásu.

Na Paříži se mi strašně líbily stanice metra, nebyly tolik barevné, všechny v jedné barvě, ale metro? Strašné, je to něco jako mini vlak, docela to s vámi mlátí a na hlavní trase je tak narváno, až je to nepříjemné, když vás zezadu ošahává černoch, jo bylo to nepříjemné.

Náš hotel byl útulný a byli tam milí, dokonce vám dali mapu a byli hodní a objednávali vám třeba i taxi. Snídaně byla v hotelu opravdu vydatná, jejích čokoládové rolky jsou famózní a ráda na ně budu vzpomínat.

Nákupy? Ano byl tam můj oblíbený Primark, ale jenom jeden v Paříži, ostatní byly dál a tam se nám moc nechtělo. V Primarku jsem si tam něco pořídila, ale na Londýn to opravdu nemá, celkově mě jejich aktuální kolekce moc nepotěšila a ani se mi nelíbila, takže si chci udělat výlet po Novém roce, nebo před Vánoci, do Vídně a nebo Berlína. Ikdyž, teď přemýšlím, že mám potom letět za kamarádkou do Londýna, no prostě nebudu to tady prodlužovat - Primark nic moc, skoro nic. Ostatní obchody tam jsou skoro stejné, jen jsem se byla podívat do Naf Naf, ani Leighton tam neměli na plakátech, ale stejně se mi tam moc nelíbilo, ceny stejné, jako tady u nás Zara. Ostatní nákupy byly mini, něco jsem si sem tam koupila, ale nebylo to takové, jak jsem očekávala, Paříž je spíš na nákupy, pro ty, kteří chtějí nejnovější kabelku od Louise Vuitton, nebo od Channelu.

Byla jsem tak neskutečně ráda, že jsem měla tu čest pobýt několik dní na tak nádherném místě. Paříž je nádherné město, které má své mouchy, ale ty památky předčí vše. Kdybych měla mluvit o všech dnech a nákupech, tak bych tu byla opravdu dlouho, i tak se bojím, jestli si to někdo přečte. Chtěla jsem to udělat na více částí, možná na dny, ale tolik článků bych asi nenapsala. Ve foťáku mám asi 1000 fotek, ale dám sem jenom ty, co mám na instagramu, je to ten základ. Možná až se dostanu na úpravu a zmenšování, tak bych udělala speciální článek, ale nevím, nevím :)

Fotky jsou z mého telefonu, fotky z foťáku ještě nejsou upravené a je jich tam snad přes 1000 a to bych už nepřidala ten článek nikdy :/ Jsem lenoch.Louvre - My jsme zde byly 15 minut před 9 hodinou, kdy se otevíralo a dostaly jsme se dovnitř asi za 15 minut, pak když jsme vylezly, tak byla fronta opravdu maximální.


Eiffelova věž - ve foťáku mám potom asi 200 fotek jenom Eiffelovky, od té doby, co jsme ji viděly od parku, kdy jsme šly od Louvru směrem k oblouku, tak tam byla. Ale my jsme šly na ní až později, protože jsme tam chtěly být skoro celé odpoledne. Jinak jedna paní tam stála frontu 4 hodiny, aby se mohla dostat nahoru, my jsme si říkaly, že bychom asi na to neměly, tak jsme si natáhly deku a jenom jsme na ní koukaly, ale doporučuji ze strany, kde je Grand Palais, na této straně, kde je i fotka, tak tam je ta tráva hrozně ušlapaná a na druhé straně máte i fontány, je to tam příjemnější, jen je zde více černochů, kteří prodávají suvenýry, občas jsou až příliš dotěrný, když si něco koupíte, chtějí vám nabídnout více věcí.

Notre-dame - zde byla také velká fronta na podívání se z horní části katedrály, ale výhled je nic moc..

Pont de Arts - opravdu je tu strašně moc zámečků, kdy si lidé zamykají svou lásku.

Vítězný oblouk, který je na vrcholku Champs Elysées, aby ste byly u něho, tak ste museli projít podchodem, protože normálně tam je silnice a Oblouk je uprostřed té silnice. Když ste tam, tak vidíte i tu novější verzi. Také je pod obloukem zapálená obrovská svíce pro padlé vojaky a civilisty, jejich jména jsou napsány pod obloukem.

Tak musela jsem si koupit pravé francouzské Makronky, no byly báječné a lepší, než se prodávají tady, ještě, aby ne.

Bazilika Sacre-Couer, tam to bylo tak nádherné a monumentální. Ve vnitřní části se bohužel nesmělo fotit, je tam dost hlídačů, ale můžete se tam posadit a přemýšlet. Jednoho Japonce tam dost nehezky šeřval ten hlídač, když si vyfotit strop, přiběhl za ním přes celou místnost a ječel na něho tak, že se málem ten Japonec rozbrečel.

Výhled z této Baziliky, je to asi 1/6 z Paříže, ale potom tam byly stromy, takže jsem si nemohla moc udělat panorama.

Sorbonna - K ní jsme šly od Pantheonu a byly jsme na druhé straně, říkaly jsme si sakra, to je normální budova podobná naší univerzitě, ještě, že jsme si to obešly, protože přijít o to tady si posedět v kavárně na kávě.

Jako poslední náš výhled z hotelu na noční část Paříže, pár metrů jsme měly hodně známe Hard Rock Café Paris, kde se najíst je snad nemožné, jenom ve stoje, protože tam je fakt dost lidí, ale daly jsme si aspoň drink.


Jinak fotky jsou i takto upravené právě i z toho instagramu a zmenšené proto, že už jsem se setkala, že někdo mojí fotku vydával za svou. Takže upozorňuji i na toto.
 


Komentáře

1 Gaby Gaby | Web | 24. srpna 2014 v 12:43 | Reagovat

Úžasné fotky, super článek:)
Taky bych se do Paříže někdy chtěla podívat :))

2 mujmaly-tajnysvet mujmaly-tajnysvet | Web | 24. srpna 2014 v 15:41 | Reagovat

Krása hned bych jela=)

3 Bee Bee | Web | 24. srpna 2014 v 21:24 | Reagovat

wooow mít takovou možnost, jako ty jenct do Paříže :( Sem ráda, že sis to tam užila :D Já byhc se asi v Paříži nejvíc těšila na Louvre :D a nemůžu z toho jak pořád všude zmiňuješ ty černochy :DDD ale jo asi by to bylo otravné :D

4 prettylittleliarsblog prettylittleliarsblog | E-mail | Web | 25. srpna 2014 v 15:30 | Reagovat

Ahoj, skvělý článek, taky chci jet do Paříže :). Jinak, děláte tady i designy na jiné blogy? :)koukala sem ,že jo a taky bych moc chtěla, jen nevim, kam napsat :)

5 SpriteX SpriteX | 21. září 2014 v 16:56 | Reagovat

Ja som bola v Paríži pred týždňom, tiež som vystúpila na letisku CDG a tiež tam boli všade tí černoši :D súhlasím s tebou vo všetkom! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama