BOOK REVIEW: JAIME REED - THE CAMBION CHRONICLES 2: BURNING EMERALD

13. listopadu 2014 v 16:28 | Posted by: Helena Lott (Lexi) |  Reviews - Books
Kronika kambionů – Smrtící pouto [E-KNIHA]
Název: Kronika kambionů - Smrtící pouto
Originální název: The Cambion Chronicles 2: Burning Emerald
Autor: Jaime Reed
Překlad: Romana Bičíková
Žánr: Fantasy, sci-fi, horory, dystopie
Pořadí v edici: 2
Číslo vydání: 1
Nakladatelství: FRAGMENT
Počet stran: 264
Věková kategorie: Young Adults

Cena: 249,-
Koupit: kniha | e-kniha

Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Fragment.

Anotace a děj v kostce


Jsou záhadní, přitažliví a nebezpeční... Kambioni.

Samaře začíná škola. I s Calebovou pomocí pro ni stále není jednoduché ovládnout svého démona. Navíc se o ni začne zajímat nejpřitažlivější kluk ze školy, Malik. Pouto z minulosti, které ji k němu váže, by mohlo zničit ji i Caleba. Začíná bojovat sama se sebou.
Každá válka přináší utrpení, a pokud se Samaře podaří uspět, nebude to zadarmo. Jediné špatné rozhodnutí a může přijít o všechno. Zejména, když Malik není tím, kým se zdá být.

O autorce

Jaime Reed je autorkou paranormální série pro Young Adults s názvem Kronika Kambionů. Říká o sobě, že je na psaní závislá. Studovala umění na univerzitě Virginia Commonwalth. Poté, co se nedostala na uměleckou školu a strávila tři roky hledáním sebe sama v New Yorku, se vrátila do rodného města a znovu objevila svou dětskou "lásku": psaní. Jejím mottem je: Níkdy se nedívat zpět.

Moje hodnocení

Začnu postupně - obálka. Chválím zpracování, které přesně uchvátí požadovanou věkovou kategorii. Naprosto se vidím v obchodě, jak si prohlížím knihy a vybírám si tu jednu vyvolenou a zahlédnu tuto obálku - jako magnet. Zpracování je tedy naprosto pefektní, zaujme holky posedlé tajemnem a láskami mezi nadpřirozenými bytostmi.

Konec pozitivního. Alespoň prozatím. Nevím, jestli jsem z těchto knížek akorát vyrostla, nebo je tato kniha skutečně tak mimo. Možná je něco špatně se mnou, protože ne a ne prolomit ten pocit, že to s knihami jde z kopce. Žádná mě nebaví a nedokáže zaujmout. Možná jsem si užila až moc skvělé literatury a teď mi to ničí neutrální pohled. Každopádně tato kniha není nic pro mě. Už na 20. stránce jsem si uvědomila, jaký to bude boj a měla jsem pravdu. Abych vám to vysvětlila, vždy mám po ruce knihu pro případ nouze a největší nudy - tedy jízda autobusem a hodiny biologie a polštiny. Ovšem na jedné z těch neskutečně dlouhých hodin probírání polské literatury jsem přišla na to, že si nejsem jistá, zda mě více nudí daná hodina, nebo tato kniha.

Nechci tím podotknout, že se jedná o odpad, říct toto o knize je prostě zločin a jsem si zcela jistá, že pokud vás fascinují příběhy typu "Stmívání", "Upíří deníky" apod., tato kniha vám určitě sedne. Kdysi mě "Deníky" bavily také, v té době mě první díl "Kroniky kambionů" chytl, tedy je to asi tím posunem k jiné literatuře, proč jsem této knize nemohla přijít na jméno. Každopádně zápletky v knížce mě vůbec nenadchly, ani nezaujaly.

Musím ale přiznat, že závěr mě naprosto dostal, toto jsem nečekala. Možná je až tak dobrý, že i přes to, jak moc mě čtení nebavilo a počítala jsem si, kolik stránek ještě, mě to donutí přečíst si ještě další díl.

A rozhodně nemůžu zapomenout na jazyk - po dlouhé době kniha, kde není gramatických chyb více než ozdob u Tesca v říjnu. Za toto vážně chválím, protože pokud mé recenze sledujete delší dobu, tak víte, že na to jsem vážně háklivá a dokážu tomu posvětit vážně hooodně textu.

Jak to všechno uzavřít? Určitě se jedná o jednu z knih, na kterou musíte mít hold nastavený mozek. Nechci říct, že proto, že se kniha nelíbila mně, nebude se líbit vám. Já jsem hodně náročná a jsem spíše na jiné žánry. Doufám, že jsem moc nenadávala a zbytečně tomuto svazku neuškodila, protože se určitě najde někdo, kdo tuto knihu vychvaluje do nebes. Tedy pokud cítíte, že by to mohl být váš šálek čaje, neváhejte a utíkejte si pořídit svůj vlastní výtisk!

Za recenzní výtisk této knihy opět děkuji nakladatelství FRAGMENT.
FOLLOW HELENA LOTT | Instagram ~ Ask ~ Twitter
 


Komentáře

1 Em Em | Web | 13. listopadu 2014 v 19:52 | Reagovat

"na jedné z těch neskutečně dlouhých hodin probírání polské literatury jsem přišla na to, že si nejsem jistá, zda mě více nudí daná hodina, nebo tato kniha" :DDDDD tak táto knižka musela byť asi naozaj úplne strašná :D ale zasa keď som tak čítala ten krátky obsah tejto knižky a videla som tu obálku, tiež by ma naozaj zaujala a určite by som si ju aj kúpila :)

2 Lóra Lóra | Web | 14. listopadu 2014 v 11:46 | Reagovat

Máš moc zajímavý blog. Hned jsem si ho dala do oblíbených odkazů. Moc ráda sem příjdu zase. recenze je moc pěkná. Knihu znám, četla jsem.

3 Simix Simix | Web | 16. listopadu 2014 v 13:26 | Reagovat

~Ahoj~
Hezká recenzce...plno informací :)
Kniha vypadá zajímavě ... záhadně :)
Obal knihy vypadá dost dobře .. ty oči :O Podobné jako u obalu knihy Upíří deníky, ale tady více svítí :)
Vypadá to na dobrou knihu... já ji ještě nečetla ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama