Charita měsíce: Amnesty International

2. listopadu 2014 v 17:34 | Posted by: Lexi |  Charity

Stejně jako na hromadě dalších stránkách, se od nynějška setkáte s články měsíce - klasické jsou většinou fotky, písně apod., já bych ale chtěla poukázat na něco jiného, konkrétně na charity, které pomáhají lidem v nouzi. Mým cílem je představit každý měsíc návštěvníkům tohoto blogu organizace, které dle mého názoru stojí za zmínku a podporu. Veškeré nadace, které vám v této rubrice plánuji představit, podporuji také a jsem seznámená s jejich činností. Budu velmi ráda, pokud články z této série nebudete ignorovat, ale pomůžete mi zabojovat proti lhostejnosti na tomto světě :)

Amnesty International

První organizací, kterou jsem zvolila, je Amnesty International. Na krátkou charakterizaci bych ráda použila vlastní slova charity z jejich webové stránky, která mluví za vše: "Amnesty International sleduje případy lidí, kteří jsou pronásledováni, nespravedlivě vězněni nebo v přímém ohrožení života. Petice, urgentní akce a tlak na představitele vlád vedou ke zlepšení jejich pomínek." Amnesty International je celosvětovou organizací, která má zastoupení i v České republice. Krásou celého projektu je, že se může zapojit každý, výmluvy nejsou, jelikož můžete pomoci i jinak než finančně. Pokud můžete pomoct člověku v nouzi jen podpisem, proč to neudělat?

Jak pomoci?

Nejnovější případy se vždy nacházejí na hlavní stránce webu www.amnesty.cz, kde se můžete proklikat i k dalším případům. Při podepisování petice nezapomeňte zaškrtnout pole "chci být pravidelně informován o nových případech", tedy nejnovější výzvy k podepsání peticí vám dorazí automaticky na váš e-mail či mobil. Zde vám také budou chodit informace o vývoji případů. Amnesty International spracuje veškeré podpisy a odešle potřebným institucím.

Pokud vám to finance dovolí, je tu samozřejmě další možnost - darovat peníze, jelikož je jasné, že odeslání podpisů do cílové země není zadarmo. Na stránkách si můžete koupit známky, nebo vyplnit formulář na darování - kdy můžete darovat jednou měsičně nebo pravidelně každý měsíc. Částky jsou rozděleny různě pro mládež do 18 let, studenty od 18 let, dospělé a seniory. Například jako mladý do 18 let postačí 20,- měsičně. Pochybuji, že je to částka, která by vám ublížila. Problémem akorát je, že musíte vlastnit kartu.


Věřím, že vás článek zaujal a stanete se pravidelnými čtenáři webu amnesty.cz a pomůžete v osvobození bezdůvodně odsouzených lidí. Věřte mi, je skutečně krásný pocit, když se potom dovíte, že to vyšlo a osoba, za kterou jste bojovali, je v pořádku a volná.

Na závěr přidávám video, které vzniklo k 50. výroří Amnesty International.

www.amnesty.cz

 


Komentáře

1 Sima Sima | E-mail | Web | 2. listopadu 2014 v 18:09 | Reagovat

konečne som sa aj na nejakom blogu dočítala o amnesty.. teda bud som prehliadla články, alebo toto je fakt prvý blog... :D :D a vrelo odporúčam podporovať, tie sumy naozaj nie su velke a ani nepostrehnete že z uctu odišli :D

2 Em Em | 2. listopadu 2014 v 18:55 | Reagovat

Si neskutočne úžasný človek♥ tento článok je skvelý a hlavne originálny, budem sa tešiť na ďalšie :) určite rada pomôžem ako len budem vedieť, ale finančne som na tom ja teraz s mojim vreckovým dosť zle :D

3 Tessie Tessie | Web | 3. listopadu 2014 v 20:59 | Reagovat

Jak je to pak se studenty 18 plus, nevíš?
Je to skvělý nápad, konečně zase na blog.cz přišel někdo s něčím originálním a hlavně prospěšným! Takže jsi získala jednoho podporujícího navíc. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama