BOOK REVIEW: JAROSLAV KIRCHNER & ZDENĚK ŽOFKA - WIMBLEDON A PŘÍBĚHY TENISOVÝCH HRDINŮ

9. ledna 2015 v 14:35 | Article posted by Helena Lott |  Reviews - Books
Wimbledon a příběhy tenisových hrdinů
Název: Wimbledon a příběhy tenisových hrdinů
Autor: Jaroslav Kirchner a Zdeněk Žofka
Číslo vydání: 2
Rok vydání: 2012/2014
Nakladatelství: FRAGMENT
Počet stran: 192
Provedení: vázaná
Věková kategorie: bez omezení
Cena: 349,-
Koupit: kniha | e-kniha
Za recenzní výtisk děkuji nakladatelství Fragment.

Anotace


Nejznámější legendy historie světového tenisu od druhé poloviny 19. století až do současnosti!

Hrajete tenis nebo se o něj zajímáte? Pokud ano, pak je tato kniha určena právě vám! Představí se vám největší hvězdy "bílého sportu". Osobní příběhy, překonávání překážek a náročná cesta k vítězství. Jaké bylo jejich účinkování na nejslavnějším a nejstarším turnaji světa Wimbledonu? Jakými úskalími si musely v životě i v tenisu projít?
Od Renshawa k Djokovičovi a od Dodové ke Kvitové! Pochopitelně, že nemohou chybět ani největší české hvězdy v čele s Martinou Navrátilovou a Ivanem Lendlem. Všichni, kteří se ve Wimbledonu probojovali minimálně do finále dvouhry, mají v knize své místo. Nejzajímavější okamžiky jsou navíc zdokumentovány unikátními fotografiemi z wimbledonské trávy, které čeští čtenáři dosud neviděli!


Moje hodnocení

Zajisté nikoho nepřekvapí, když ode mě uslyšíte, že tato kniha rozhodně není pro každého. Ovšem pokud jste tenisový nadšenec, nebo jen třeba pouhopouhý zatoulaný sportovní fanatik jiných disciplín, rozhodně vám tuto knihu doporučím. Jeden by ani nevěřil, kolik detailů je člověk schopen vecpat do 192 stran. Přiznám se, že tenis nehraji, tedy držela jsem to párkrát v ruce a bavilo mě to, ale mé výkony bych za hru nepovažovala, každopádně úspěchy českých tenistů pečlivě sleduji. Bylo proto velmi příjemné zjistit takovou spoustu zajímavostí.

Určitě si najdete pasáže, které vás budou zajímat více, některé méně. Ano, i já si takové našla, vždy je možné je přeskočit. Nakonec mě ale kniha tak uchvátila, že jsem si dočetla i tyto části.

Kniha vám pomůže nahlédnout do minulosti krásného sportu, kterým tenis zajisté je. Dovolí vám seznámit se s příběhy lidí, které pravidelně vidáváte na obrazovkách, ať už se jedná o zahraniční šampiony, nebo o naše národní hvězdy. A že se Česko má čím pochlubit! Vždy jsem si byla vědoma, že český tenis má úroveň. Díky četbě "Wimbledonu" jsem si situaci uvědomila na plno - my máme lidi, na které jako národ můžeme být hrdí, že nás reprezentují.

Rozhodně se nebojte a po titulu sáhněte. Spousta zajímavostí, přehledně napsáno, srozumitelné i pro lidi, kteří se tenisem denně nezajímají, jen si chtějí rozšířit obzory. Kdybych se měla rozhodnout, zda bych si knihu pořídila znovu, rozhodně do toho jdu. Wimbledon je nádherná tradice, která je perfektně zachycená v této knize.

Za recenzní výtisk této knihy opět děkuji nakladatelství FRAGMENT.
FOLLOW ME | Instagram ~ Ask ~ Twitter~ Facebook
 


Komentáře

1 Lui Lui | Web | 9. ledna 2015 v 16:59 | Reagovat

Na tyhle knížky moc nejsem...já radši scifi, krimi a pod..:)

2 Em Em | 10. ledna 2015 v 13:57 | Reagovat

Úprimne, ja tenis nesledujem :D Jedine Rafa Nadala, inak ma ostatní nezaujímajú a ani ich nepoznám, čiže verím tomu, že táto knižka nie je pre každého :D Ale pre teba to bolo určite skvelé prečítať si to, keďže vašich českých tenistov poznáš :) Raz by som si tenis chcela ale zahrať :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama